Zpomal, prosím!

Ve středu 20. listopadu jsme si při besedě paní Veronikou Cibulkovou povídali o bezpečnosti na silnicích. Žáci naší školy se stejně jako v uplynulých letech zapojili do výtvarné soutěže, tentokrát na téma "Zpomal, prosím". Soutěž, kterou vyhlásil Tým silniční bezpečnosti ve spolupráci s Policií České republiky, má upozornit na rychlou jízdu v silničním provozu. Nejlepší díla postoupí do celostátního kola.

V dnešní době je mnohem hustší provoz na silnicích než za našich babiček a dědečků. Dříve aut nebylo mnoho a autem se jezdilo jen výjimečně. Dnes jezdí rodiče autem do práce, na nákupy, vozí děti do škol a na kroužky, zkrátka všude možně. A jelikož toho mají mnoho a nic nestíhají, snaží se často ušetřit čas rychlou jízdou. Až třetinu dopravních nehod způsobí nepřiměřená rychlost. Řidiči by si však měli uvědomit, že nehoda se může stát kdykoli, kdekoli a komukoli. Proto není správné a bezpečné za volantem spěchat!

Zpomal, prosím!